Home / Teras Dekorasyonu / Büyük Teras Dekorasyonu

Büyük Teras Dekorasyonu

Ev sınırları içerisindeyken dışarıdaymışız gibi özgür hissettiren, gökyüzüne uzun uzun bakıp rüzgârın ve güneşin olabildiğince tadını çıkarmamıza yardımcı olan büyük teraslarımız için Büyük Teras Dekorasyonu fikirleri!

Her alanda olduğu gibi büyük teras dekorasyonunda da mobilya seçimi oldukça önemli. Hem ihtiyaçlarınıza hem de alana uygun mobilyalar tercih ederek terasınızda geçirdiğiniz zamandan daha fazla keyif almanız mümkün! Dilerseniz “Balkon ve Bahçe Mobilyası Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler” yazımızı okuyarak doğru mobilya seçiminin püf noktalarını öğrenebilirsiniz.

Balkon ve teras gibi alanlarda zemin dekorasyonu da mühim. Birbirlerine geçip kolaylıkla monte edilebilen yer karoları ise oldukça kullanışlı ve şık seçimler!

Teras zemininde, alanda kullandığınız renk paletine ve dekorasyon tarzına uygun bir halı ya da kilim de tercih edebilirsiniz. Eğer küçük terasa sahipseniz alanın genelinde açık renkler tercih etmenizin daha sağlıklı olacağını da hatırlatalım.

Bitkiler olmadan olur mu hiç! Duvara asacağınız bir paletin ya da metal demirlerin üzerine konumlandırabileceğiniz saksılar sayesinde alanda samimi bir hava yaratabilirsiniz. Ayrıca düşük bütçeli teras düzenleme fikirleri arıyorsanız mobilya yerine büyük minderler tercih edebilir ve rahat bir ortam yaratabilirsiniz.

Tabii teras dekorasyonu kendin yap fikirleri ile de uygun bütçeli ve aynı zamanda çok kullanışlı ürünler yapmak mümkün. Mesela eski kitaplığınızdan, açık alanlarda kullanıma uygun bir sedir yapmak kesinlikle güzel fikir!

Eğer komşular tarafından rahatça görülebilen bir terasınız varsa alanın mahremiyetini sağlamak önemli! Bunu sağlamak için ise paravanlardan ve yapay yaprak çitlerden yardım alabilirsiniz.

Teras aydınlatmasında apliklerden, birkaç ampulün bir arada bulunduğu ışık zincirlerinden, büyük mumlardan, hatta spot aydınlatmalardan bile yararlanabilirsiniz. Fakat hem doğayı hem de bütçenizi koruyacak bir alternatif arıyorsanız kesinlikle solar aydınlatma ürünlerini tercih edebilirsiniz.

Gökyüzünü rahatça izleyebilmek elbette çok güzel; fakat sert açılarla gelen güneş, terastaki keyfinizi bozabilir. İşte, tam da bu nedenle terasa uygun bir şemsiye almayı ihmal etmemelisiniz. “Balkon ve Bahçe Şenlensin: Dekoratif Şemsiyeler” yazımız, alana en uygun seçimi yapma konusunda size yardımcı olmaya hazır.

Diğer bir seçeneğiniz ise tavan bölümüne bloklar halinde çıtalar monte etmek. Bu çıtalara, renkli kumaşlar asabilir ve renkli gölgelik alanlar oluşturabilirsiniz.

Salıncaklar hep popülerdi, ama son yılların en gözde teras dekorasyonu ürünleri kesinlikle tekli salıncaklar! Oldukça şık olan bu salıncaklar, alanın atmosferini anında değiştirecek güce sahip. Bu arada terasınızı kullanmadığınız soğuk aylarda bu salıncağı iç alanlarda da kullanıp ev dekorasyonuna katkı sağlayabileceğinizi belirtmeden geçmeyelim.

Şimdi terasın keyfini çıkarma zamanı!

About iga

Check Also

Apartman Dairelerindeki Teraslar İçin Öneriler

Bu yazımızda, apartman dairesinde teras keyfini yaşamak isteyenlere önerilerde bulunuyoruz: Apartman Dairelerindeki Teraslar İçin Öneriler! …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.