Home / Teras Dekorasyonu / Küçük Teras Dekorasyonu

Küçük Teras Dekorasyonu

Sıcak yaz aylarını açık ve ferah alanlarda geçirmek mi istiyorsunuz? Bahçe ve terasları değerlendirmek, doğal ışıktan alabildiğine faydalanmak isteyebilirsiniz. Küçük bir terasa sahipseniz ve daha işlevsel alanlar tasarlamak ve estetik bir görünüm katmak istiyorsanız sizin için derlediğimiz Küçük Teras Dekorasyonu ile ilgili fikirleri mutlaka gözden geçirin.

1. Teraslarda yapay çim kullanımı

Görsel açıdan gerçek çimi aratmayacak kadar göze hitap eden ve ayrıca bakım istemeyen yapay çim kullanımı, teras dekorasyonuna renk ve sıcaklık katacaktır.

2. Ahşap pergola kullanımı

Teras kapatma modellerini değerlendirin. Açık havalarda işlevsellik kazandıran ve terasınızı kapatacak farklı stillerde ahşap pergola modellerini değerlendirebilirsiniz.

3. Şezlong ve şemsiye kullanımı

Teras keyfini eşsiz hale getirecek bir diğer unsur konforun muntazam sağlanmasıdır. Şezlong ve şemsiyeler aracılığıyla açık havanın keyfini çıkarın, rahat edin.

4. Teras mobilyaları ve stil

Renk, tarz, stil, doku ve materyalleri bakımından uyum ve ahenk yakalamaya özen gösterebilirsiniz. Bazı renk ve dokuları daha çok öne çıkaran mobilya ve aksesuarları değerlendirerek fark yaratabilirsiniz.

5. Portatif kullanım olanakları sunan fikirleri değerlendirmek

İhtiyaca göre bir teras alanını dinlenme yerine, ya da yemek alanına dönüştürebilirsiniz. Akşam davetlerinde daha dingin bir atmosfer oluşturmak istiyorsanız, uyum sağlayan portatif kullanım olanakları sunan mobilya ve aksesuarları kullanabilirsiniz. Taşınabilme kolaylığı ile belli bir alanı amaç doğrultusunda dizayn edebilirsiniz.

6. Hamak kullanarak alternatif keyif alanları dizayn edin

Kullanım esnasında güneşin ve açık havanın keyfini kullanmak  ve kitabınızı okurken hamak keyfi yapmayı hiç düşündünüz mü? Teras dekorasyonunu konfor ve dinlence ihtiyaçlarınıza göre dizayn edebilirsiniz.

7. Mini havuz keyfi!

Doğal güzellikleri ile enfes bir teras modeli! Mini havuz keyfi ve natürel dokularla bir arada bu teras alanından hiç çıkmak istemeyeceksiniz.

8. Davetler için barbekü keyfi

Yaz akşamlarını terasta barbekü ziyafetleri ile renklendirmeyi hiç düşündünüz mü?

9. Ahşabın sıcaklığı

Dekoratif fikirlerle ilgilenenler için natürel materyaller oldukça göze hitap eden bir görünüm kazandırabilir, bunun için ahşabın şekil alabilirliği ve estetik görünümünden faydalanabilirsiniz.

10. Canlı renkler kullanmaktan çekinmeyin

Renklerin ahengi ve canlılığı teras atmosferinizi tamamen değiştirebilir! Parlak renkleri kullanmak cesaret isteyebilir fakat doğru yaklaşımlarla dizayn edildiğinde fark yaratan bir terasa sahip olabilirsiniz.

11. Manzarayı kesmeyen şeffaf yüzeyler

Teras manzaranızı kesmeyen şeffaf materyaller, cam korkuluklar işlevsel birer tasarım aracı olarak değerlendirilebilir.

12. Servis penceresi tasarlayın

Mutfak ile ilişki kuran bir teras alanı dizayn etmek istiyorsanız, servis pencereleri kullanmak pratik çözümler arasında yer alır.

13. Basit ve yalın çizgiler kullanın

Sadelik ve yalın çizgiler aradığınız huzurlu atmosferi yakalamanıza yardımcı olabilir. Bazen basit formların uyum ve ahengi estetiği daha da ön plana çıkarır. Turuncu ve yeşil gibi zıt renklerin yarattığı ahenk ise canlılık ve sıcaklık katar.

About iga

Check Also

Apartman Dairelerindeki Teraslar İçin Öneriler

Bu yazımızda, apartman dairesinde teras keyfini yaşamak isteyenlere önerilerde bulunuyoruz: Apartman Dairelerindeki Teraslar İçin Öneriler! …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.