Home / Teras Dekorasyonu / Teras Dekorasyonu Kendin Yap Fikirleri

Teras Dekorasyonu Kendin Yap Fikirleri

Teras ve balkonlar için birçok farklı dekoratif tasarımlar bulunmaktadır. Teraslar için birçok farklı dekoratif mobilya tasarımını kendiniz yapabilirsiniz. Daha dekoratif bir görüntü ile keyifli zamanlar geçirebileceğiniz alanlar yaratabilirsiniz. Sizlere kendi terasınızda kolaylıkla uygulayabileceğiniz bazı tavsiyelerimiz olacak; Teras Dekorasyonu Kendin Yap Fikirleri! İlk olarak bu dekoratif alanları yaratırken nasıl malzemeler kullanabilirsiniz bunlardan bahsedeceğiz. Sonrasında görselleri ile örneklerimiz olacak.

Sunta, palet, delici matkap, vidalama aleti, silikon tabancası, şerit led, rustik ampul gibi ürünler kullanarak dekoratif tasarımlar elde edebilirsiniz.

Dekoratif Teraslar

Teraslar, balkonlardan daha büyük ve geniş oldukları için daha iyi bir alan elde edebilirsiniz. Geniş olması ile birçok farklı kullanım alanı meydana getirilebilir. Yemek masası ya da oturma alanı gibi iki farklı kullanım alanı oluşturulabilir.

Teras Süsleme

Sadece mobilya ile değil aydınlatma ve bitkiler ile de farklı bir dekoratif alan oluşturabilirsiniz. Küçük ampul çeşitlerinden alarak etrafa takabilir, loş bir ışıklandırma ile akşamları güzel ve romantik bir ortam meydana getirebilirsiniz.

Teras Çiçekleri

Terasın konumuna göre çeşit çeşit birçok bitki kullanabilirsiniz. Yapraklı ya da çiçekli bitkiler seçerek farklı renkleri bir araya getirebilirsiniz. Dekoratif açıdan bitkiler de oldukça farklı bir görüntü kazandırarak kendinizi de daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır.

Teras Aydınlatma Ürünleri

Farklı tasarımlara sahip olan aydınlatma ürünlerinden tercih edebilirsiniz. Bahçe aydınlatması için tasarlanmış olan avize modelleri ya da aplik gibi çeşitler de bulunmaktadır.

Teras Koltukları Modelleri

Hem oturmak ve üzerinde vakit geçirmek için hem de uzanmak için oldukça rahat bir dekorasyon gerçekleştirebilirsiniz. Paletler ile de kolaylıkla bunu tasarlayabilir, rahatlatıcı bir ortam meydana getirebilirsiniz.

Çatı Teras Modelleri

Çatı katında bulunan teraslar için oldukça farklı tasarımlar yapılabilir. Hasır ipler ile farklı dekoratif süslemeler yaparak güzel bir görünüm kazandırabilirsiniz. Koyu renkli ahşap kullanılan alanlarda açık tonlarda mobilyalar ve dekoratif eşyalar tercih ederseniz soft bir görüntü elde edebilirsiniz.

Teras Balkon Dekorasyonu

Genel olarak hem oturma alanı hem de yemek alanı meydana getirilebilmektedir. Kullanımları rahat olan bu dekorasyonlar epey tercih edilmektedir. Sadece yere minder atarak bile farklı bir oturma alanı yaratabilirsiniz. Sadece mobilya kullanmak yerine bu tarz minderler ile de oturma grupları yaratılabilir. Ortaya atılan bir halı ile de farklı bir dekorasyon oluşturabilirsiniz.

Küçük Balkon Dizaynı

Farklı balkon ve teras modelleri bulunuyor. Sadece bahçe mobilyaları kullanarak da bu tarz bir dekorasyon sağlayabilirsiniz. Orta sehpa ve çiçekler ile de farklı bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Teras Bitkileri

Teras ve balkonlarda kullanmak üzere bitkiler tercih edebilirsiniz. Daha ferah ve rahatlatıcı bir alan yaratmanıza bitkiler yardımcı olacaktır. Bir yeşillik ekleyerek ortamın havasını değiştirebilirsiniz. Özellikle soft renkler kullanılarak dekorasyon yapılmış alanlarda oldukça iyi bir görüntü sunarlar. Sarmaşık gibi bitki türlerinden de tercih edebilirsiniz.

Balkon Dekorları

Küçük balkonlarda kullanılmak üzerine tasarlanmış olan mobilyalar bulunmaktadır. Bunları satın almak yerine ahşap kullanarak çok rahat bir şekilde tasarlayabilirsiniz. Testere yardımı ile kesip, matkap ve vidalama aleti ile de birleştirerek ortaya farklı bir sehpa çıkarabilirsiniz.

Teras Kapama Modelleri

Genel kullanım bakımından teraslar açık bir şekilde tercih edilmektedir. Daha çok balkonları kapatarak kullanımları sağlanır. Ama teraslar da kapatıldığında rahat bir kullanım imkanı sunarlar. Özellikle küçük evlerin terasları bir oturma alanı haline getirilebilir. Etrafını ve üstünü kapatarak oturma alanlarının düzenlenmesi yapılabilmektedir. Üstünü otomatik bir sistem ile tasarlayarak açılıp kapanır şekilde oluşturabilirsiniz.

Çatı Teras Modelleri

Tasarımları bakımından genellikle büyük alanlarda bulunurlar. Büyük binaların çatı katlarında oluşturulan teraslardır. Genel olarak apartman daireleri için bu kadar büyük bir teras kullanımı bulunmamaktadır. Eğer böyle bir alana sahipseniz bu örnekten esinlenerek tasarlayabilirsiniz.

Veranda Örnekleri

Kullanımları rahat olan veranda modelleri oldukça tercih edilirler. Müstakil ev ve villalar için veranda çok yaygın bir şekilde tercih edilmektedir. Eğer bulunmuyorsa bile kolay bir şekilde eklenebilir. Bu da büyük bir rahatlık sunar. Genel olarak evlerin önlerinde kullanımlarını sağlayabilirsiniz.

Ahşap Teras Modelleri

Ahşap kullanılarak tasarlanmış olan teraslar arasından bu örneği verebiliriz. Tasarım olarak ahşap seçilen alanlarda açık tonlar kullanılmaktadır. Koyu renkler tercih ederseniz karanlık ve boğucu bir ortam yaratabilirsiniz. Bunu sağlamamak için açık tonlar kullanarak dekore edebilirsiniz.

Balkon Dekorasyonu Kendin Yap

Kolay tasarım ve modele sahip olan mobilyaları satın almak yerine kendiniz tasarlayabilir, en iyi kullanımı sağlayabilirsiniz. Ahşap kullanarak kendinizin tasarlayacağı modeller ile küçük alanları da değerlendirecek tasarımlar elde edebilirsiniz.

Teras ve Balkon Dizaynı

Duvarlarda farklı tasarıma sahip dekoratif ürünler tercih ederek güzel bir dekorasyon sağlayabilirsiniz. Bu örnekte ip ile yapılmış olan süslemeler kolaylıkla tasarlanabilmektedir. İster örme ister de yapıştırarak kullanabilirsiniz. Yapıştırma işlemleri genel olarak silikon tabancaları ile yapılmaktadır. Daha kolay bir şekilde yapıştırıldığı için tercih edilirler.

Çatı Katı Ev Modelleri

Çatıda bulunan terasları ile dikkat çeken evleri oldukça beğeniyoruz. Farklı tasarımlar yaratarak daha iyi bir kullanım sağlayabilirsiniz. Kullanışlı olacak seçenekler ile kendin yap mobilyaları da tasarlayabilirsiniz.

Teras Fikirleri

Daha küçük çaplı olan çatı katı teraslar için bir örnek olabilir. Paletler ile yapılmış olan mobilyaları ile oldukça rahat kullanım sağlayabilirsiniz. Farklı tasarımları değerlendirerek kendinize oturma alanı yaratabilirsiniz.

Teras Saksı Modelleri

Oluşturduğunuz dekorasyonu renklendirmek ve canlandırmak için tercih edebileceğiniz birçok bitki bulunmaktadır. Daha ferah ve renkli bir ortam hazırlamanıza bitkiler oldukça yardımcı olacaktır. Tasarımları açısında farklı saksılar seçerek ve tasarlayarak da dekoratif bir görüntü elde edebilirsiniz.

Teras Mobilyaları ve Fikirleri

Paletten verdiğimiz mobilya örneklerinden biri daha bulunmaktadır. Oldukça kullanışlı ve kolay yaratılabilen modeller oldukları için tercih edilirler. İstediğiniz yükseklikte olması için iki veya üç tane üst üste paletleri koyarak kullanabilirsiniz. İster sabitleyerek ister sadece üst üste koyarak yaratabilirsiniz.

Çatı Örnekleri

Renkli ve farklı dekorasyonlar tercih edebilirsiniz. Bu örnekte daha vintage teras tasarımı verilmektedir. Kolay yapılabilir olan oturma grubu ile balkon ve teraslarınızı süsleyebilirsiniz.

Çıkma Balkon Modelleri

Balkonu olmayan evlerde çıkma balkonlar tasarlanabilmektedir. Ufak bir alan yaratarak bir balkon oluşturabilirsiniz. Rahat kullanımları ile dekoratif bir görüntü sağlayarak oluşturabilirsiniz.

Küçük Teras Dizaynı

Sadece palet ve ahşap kullanarak değil bu örnekte olduğu gibi bambu da tercih edebilirsiniz. Bambu ile de sağlam bir oturma grubu tasarlayabilirsiniz. Üzerine minder atarak rahatça kullanabilirsiniz.

En Güzel Balkonlar ve Terasları

Tüm bu örnekler ile kendiniz en güzel balkon ve en güzel teras modellerini yaratabilirsiniz. Dekoratif modeller ile oldukça rahat bir şekilde kullanabilir, tasarlayacağınız mobilya gibi eşyalar ile de ekonomik bir dekorasyon olanağı sağlayabilirsiniz. Oluşturduğunuz balkon ve teras modellerini bizlerle de paylaşmayı unutmayın. Bir sonraki yazımızda görüşürüz!

About iga

Check Also

Apartman Dairelerindeki Teraslar İçin Öneriler

Bu yazımızda, apartman dairesinde teras keyfini yaşamak isteyenlere önerilerde bulunuyoruz: Apartman Dairelerindeki Teraslar İçin Öneriler! …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.