Home / Teras Dekorasyonu / Teras Dekorasyonu 2022

Teras Dekorasyonu 2022

Bu yazımızda size sunacağımız Teras Dekorasyonu 2022 fikirlerimizden sizler de ilham alarak hayalinizdeki gibi bir teras hazırlayabilirsiniz. Yaz mevsiminin gelmesi ile birlikte artık terasınızı da düzenlemeye başlayabilirsiniz. Sıcak yaz akşamlarında terasınızda sevdikleriniz ile birlikte keyifli vakit geçirmeye hazır mısınız? Teras dekorasyonu için 5 dekorasyon örneği ile sizler de huzur verici ve içinizi ısıtacak bir teras dizaynı yapabilirsiniz.

Terasınızın büyüklüğü ne kadar olursa olsun, alanı verimli bir şekilde kullanarak, istediğiniz gibi hem şık hem de fonksiyonel bir alan hazırlayabilirsiniz.

Kapalı Teras Dekorasyonu

Eğer terasınızın üzeri kapalı ise tıpkı bir oda hazırlar gibi, alanı istediğiniz şekilde değerlendirebilirsiniz. Özellikle kapalı teras dekorasyonu hazırlamak sizlere pek çok alternatifi de bir arada sunmaktadır. Rüzgardan ve yağmurdan da korunaklı bir alan olduğu için öncelikli olarak zemine bir kilim yerleştirebilirsiniz. Yer minderleri veya paletlerden yapılmış olan köşe takımları da kapalı teraslar için en uygun ürünlerdendir. Kapalı terasınızı dekore ederken kullanışlı bir orta sehpayı da unutmamalısınız.

Açık Teras Dekorasyonu

Kapalı teraslara göre açık terasların dekorasyonu yapılırken biraz daha özenli olunmasında yarar olacaktır. Öncelikli olarak açık terasların bir bahçe dizaynı gibi düşünülerek hazırlanması önerilir. Suya dayanıklı mobilyaları tercih edebilirsiniz. Şık bir ışıklandırma ile de açık terasınıza daha çekici bir görünüm de kazandırabilirsiniz.

Çatı Terası Dekorasyonu

Genellikle açık teraslar ile benzerliğe sahip olan çatı terasları, apartmanların veya konutların en üstünde yer almaktadır. Yüksekte yer alan çatı terasları hazırlanırken öncelikli olarak rüzgardan uçmayacak şekilde hafif olmayan mobilyaların tercih edilmesine özen gösterilmelidir. Eğer çatı terasınız geniş ise suya ve rüzgara karşı dayanıklı şık ve kullanışlı bir bahçe köşe takımını tercih edebilirsiniz. Güneşten korunmak için tente de yaptırabilirsiniz. Eğer biraz daha ekonomik olsun derseniz bahçe şemsiyeleri de yine teras için en uygun ve ekonomik ürünlerden biridir.

Küçük Teras Dekorasyonu

Eğer terasınız küçük bir alana sahip ise o zaman biraz daha fonksiyonel ve minimal mobilyalar ile çok daha konforlu bir ortam hazırlayabilirsiniz. Bunun için konforlu sandalyeler ve minik bir masa küçük teras dekorasyonu için yeterli olacaktır. Ayrıca bitkiler ile de küçük terasınızı renklendirmeyi de ihmal etmemelisiniz. Özellikle küçük alanları dekore ederken her zaman göz alıcı bir görünüm kazandırmak için detaylara önem vermelisiniz. Şamdanlar, mumlar ve bitkiler ile çok daha romantik bir teras dizaynı yapabilirsiniz.

Büyük Teras Dekorasyonu

Büyük bir terasa sahip iseniz çok şanslısınız. Kocaman bir bahçe ve oturma ortamı oluşturabilirsiniz. Öncelikli olarak büyük teras dekorasyonu hazırlarken oturma alanınızı belirlemelisiniz. Bunun için ferah ancak güneşi direkt olarak almayacak bir bölümü tercih etmelisiniz.

Büyük teras dekorasyonu için farklı köşeler oluşturabilirsiniz. Bitkileri yerleştireceğiniz alan ile oturma alanınızı ayırmanız, daha şık bir görüntü elde etmenizi sağlayacaktır.

Büyük teras dekorasyonu kullanmanın en büyük avantajlarından birisi de dilediğiniz gibi aksesuar kullanabilmenizdir. Mangal köşesini, yemek köşesini ve oturma alanınızı ayrı ayrı, büyük teras dekorasyonu içerisinde bölümler şeklinde hazırlayabilirsiniz.

Terasın manzara görebileceğiniz bölümünü sadece oturma köşeniz olarak hazırlamalısınız. Bunun için tenteleri de bu alana yerleştirerek gündüz keyif yaparken güneşten de rahatsız olmamış olursunuz.

Teras dekorasyonu için sizlerle paylaşmış olduğumuz bu fikir ve öneriler ile sizler de küçük ya da büyük terasınızı dilediğiniz gibi değerlendirebilirsiniz. Terasınızda keyif yaparken dekorasyonu hazırlarken ettiğiniz zahmete de değeceğini göreceksiniz.

About iga

Check Also

Apartman Dairelerindeki Teraslar İçin Öneriler

Bu yazımızda, apartman dairesinde teras keyfini yaşamak isteyenlere önerilerde bulunuyoruz: Apartman Dairelerindeki Teraslar İçin Öneriler! …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.