Home / Teras Dekorasyonu / Trend Teras Dekorasyonu

Trend Teras Dekorasyonu

Açık havada zaman geçirmek için evin en güzel alanları bahçeler ve teraslardır. Teras ve bahçe söz konusu olduğunda aklımıza hep uzun, sıcak yaz geceleri gelir ancak yurt dışında, özellikle soğuk kuzey ülkelerinde kapalı olmayan normal teras ve bahçelerin, kış aylarında da sıklıkla kullanıldığını görebilirsiniz. Tam da bu nedenle tüm bu açık alanlar yazlık ve kışlık olarak iki farklı şekilde tasarlanıyor. Bazı dekorasyonlar, hem kışa hem de yaza uygun olarak gerçekleştirilebiliyor. Trend teras dekorasyonu fikirlerine baktığımızda bu tarz yazlık ve kışlık kullanıma uygun modellerin giderek yaygınlaştıklarını görüyoruz. Bu teras ve balkonlarda şömine tarzı yapılar uygulanıyor. Bu yapılar planlanırken yaz aylarında barbekü yapmak için, kış aylarında da soğuktan korunmak yani ısınmak için kullanılabilir olmasına dikkat ediliyor. Modern teras dekorasyonlarında mobilyalar da bu her mevsim kullanım özelliklerine göre seçiliyor.

Modern teraslar ortaya çıkarmak için trend teras dekorasyonu ürünleri

İster kocaman, ister minicik olsun fark etmez, teras dekorasyonunda öncelik çiçeklere ve bitkilere yer vermektir. Küçük teraslar için yer kaplamayan dikey bahçelendirme önerilerini uygulayabilirsiniz. Dikey bahçelendirme sistemlerinde arzu ederseniz yapraksız renkli çiçekleri, isterseniz uzun yapraklı tüm katmanları kaplayan bitkileri tercih edebilirsiniz. Ayrıca burada uzun ve dar saksıları ipler ile birbirine bağlayarak kat kat bahçelendirme sistemini kendiniz yapabilirsiniz. Bu tarz saksıların alt taraflarının kapalı olması, su sızdırmıyor olması önemlidir. Normal saksılarda saksının altında su kanallarını oluşturması için delikler bulunur dikey sistem oluşturmada bu tarz saksıları kullanmamak gerekir.

Trend teras dekorasyonunda bir diğer dekorasyon tercihi de mumlardır. Teras ve balkon aydınlatmalarında özellikle de gece aydınlatmalarında mumlar yumuşak, derin bir ışık verir. Bu tarz ışıklar dekorasyon nasıl olursa olsun ortamda yumuşak bir hava yaratır. Rüzgarlı alanlar için cam fanuslarda yakılabilen, eski kandilleri anımsatan sönmez mumlar da vardır. Bu büyük mumları mümkün olduğunca birbirine yakın yerleştirerek etkisini artırabilirsiniz. Mum deyip geçmeyin, bir arada kullanılan bir kaçının ne derece başarılı bir aydınlatma etkisine sahip olduğunu gördüğünüzde şok olacaksınız.

About iga

Check Also

Apartman Dairelerindeki Teraslar İçin Öneriler

Bu yazımızda, apartman dairesinde teras keyfini yaşamak isteyenlere önerilerde bulunuyoruz: Apartman Dairelerindeki Teraslar İçin Öneriler! …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.