Home / Teras Dekorasyonu / Teras Dekorasyonu Önerileri

Teras Dekorasyonu Önerileri

Şehir hayatından bunalmışsanız şehir ile tabiat arasında bir geçiş kapısı görevi gören teraslar, sizin için biçilmiş kaftandır Eğer böyle bir terasınız varsa şanslısınız. Terasınızda günün stresinden uzaklaşabilir, arkadaşlarınız veya ailenizle bir araya gelip keyifli zamanlar geçirebilir, sevdiklerinizle bir mangal partisi tertip edebilirsiniz. İster büyük bir terasınız olsun, ister küçük; en iyi şekilde dekore edebilmeniz için birkaç ipucu hazırladık: Teras Dekorasyonu Önerileri!

Partileriniz Artık Terasta!

Şık ve işlevsel bir teras dekorasyonu yaptığınızda burada misafirlerinizi de ağırlayabileceksiniz. Terası dinleneceğiniz ve eğleneceğiniz zamanlarda sıklıkla kullanacağınız için tercih edeceğiniz mobilyaların çok konforlu ve işlevsel olması gerekmektedir. Salıncak, hamak, sevimli minderler ve bahçe mobilyaları bu konuda size yardımcı olacaktır. Her şey hazır olduğunda, burada arkadaşlarınızla partileyebilirsiniz!

Güneşten Sakınacak Alan Oluşturun!

Güneşten kaçınabileceğiniz alanlar oluşturmak için şemsiye iyi bir seçenektir ama şemsiye dışında da birçok seçeneğiniz var. Arzu ederseniz kendinize ahşap bir gölgelik yapabilirsiniz. Yapmış olduğunuz gölgeliğinizi kumaşlar ile kaplayabilirsiniz. Kaplı alanların bazı kısımlarında tül de kullanabilirsiniz. Eğer gölgelikle uğraşmak istemiyorsanız çabuk büyüyen uzun boylu bitkileri sık aralıklarla dikerek doğal bir gölgelik oluşturmuş olursunuz.

Yatağınızın Konforunda Bir Teras!

Bunun için daha önce de değindiğimiz hamak, size fayda sağlayacaktır. Hamağın içine minderler döşeyerek de konforunu arttırabilirsiniz.

Aydınlatma ve Bitkiler

Terasınızın aydınlatması çok yüksek olmamalıdır. Gözü yormayacak şekilde loş bir aydınlatma, işinizi görecektir. Terasınız küçükse tek tip loş bir aydınlatma işinizi görecektir ancak büyük bir terasa sahipseniz terası bölümlere ayırıp her bölümüne uygun farklı, aydınlatmalar kullanabilirsiniz.

Bu yazımızda, terasınızı nasıl dekore edebileceğinize dair birkaç ufak öneride bulunduk. Daha fazla teras dekorasyonu önerisi görmek istiyorsanız diğer yazılarımıza göz atabilirsiniz.

About iga

Check Also

Apartman Dairelerindeki Teraslar İçin Öneriler

Bu yazımızda, apartman dairesinde teras keyfini yaşamak isteyenlere önerilerde bulunuyoruz: Apartman Dairelerindeki Teraslar İçin Öneriler! …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.