Home / Teras Dekorasyonu / Dubleks Teras Dekorasyonu

Dubleks Teras Dekorasyonu

Teraslı dubleks evlerde yaşanan sorunlardan biri de terasın nasıl dekore edileceğidir. Eğer dubleks terasınızın daha şık görünmesini istiyorsanız bu yazı tam size göre: Dubleks Teras Dekorasyonu!

Tercih edebileceğiniz birçok dubleks teras dekorasyonu modeli var. Bunlardan bazıları şunlardır:

  • Modern tasarım kapatmalar
  • Ahşap iskeletli kapatmalar
  • Bambu kapatmalar
  • Buzlu cam kapatmaları
  • Cam kapatmalar
  • Pergola kapatmalar
  • Tropikal kapatmalar
  • Kış bahçesi kapatmaları
  • Teknolojik kapatmalar

Eğer fikir sahibi olmak istiyor iseniz bu modeller size güzel ipuçları sunmaktadır. Hepsini tek tek inceleyebilir; inceleme neticesinde bir karara varabilirsiniz.

Modern Tasarım Kapatmalar

Teknolojinin hız kaybetmeden ilerlediği çağımızda, moda ve estetik de bu ilerlemeden etkilenmektedir. Dubleks Teras Dekorasyonu modelleri arasında bu nedenle, özellikle son yıllarda havada asılı gibi duran seçenekler daha fazla kullanılmaktadır.

Bu görüntüye sebep olan sistemin kurulduğu direklerdir. Zira bir ucu bunlarla desteklenmekte olup buradan çıkan kablolarla diğer ucun dik kalması amaçlanmaktadır. Bunlar oldukça sağlam bir yapıya sahiptir. Dolayısıyla kabloların düşmesi gibi sorunlar yer almaz.

Ahşap İskeletli Kapatmalar

Ahşap modeller modada her zaman ön sıralardadır. Bunun temel sebebi, insanların evlerinde doğal bir ortam oluşturmayı her zaman sevmesidir. Öte yandan ahşabın hoşa giden yapısı büyük bir fırsat da sunar. Hem klasik hem de modern tasarımlara uyumludur.

Eğer evinizde sakin ve huzur dolu bir ortam arzu ediyorsanız ahşaptan yapılma bir kapatma size profesyonel çözümler sunar.

Bu sistemler her yaşam alanı ile kullanılabilme özelliğine sahiptir. Özellikle yazlıklarınız ile güzel bir uyum yakalar. Farklı ahşap çeşitlerinden yapılabildiği için dirençlidir.

Bambu Kapatmalar

Bambu kapatmalar, Dubleks Teras Dekorasyonu modelleri arasında özellikle son yılarda büyük bir yaygınlık kazanmaktadır. Bambular her ne kadar Uzakdoğu Asya kültürünün bir parçası olsa da dünyanın birçok yerinde rastlanabilir.

Aynı zamanda Akdeniz iklim bölgesi ile büyüleyici bir birliktelik oluşturur. Eğer egzotik bir yapı arzu ediyorsanız mükemmel bir tercihtir. Her ne kadar; bütün yaşam alanları ile uygun olsa da özellikle yazlıklarda, villalarda daha kullanışlıdır.

Farklı renk seçeneklerini desteklediği için istediğiniz renkte, modelde inşa ettirmeniz mümkündür.

Buzlu Cam Kapatmaları

Eğer terasınızın size özel olmasını, kimsenin görmemesini istiyorsanız farklı seçenekleriniz mevcuttur. Dubleks Teras Dekorasyonu modelleri arasında bir çözüm buzlu camlardır. Bunlar bilindiği üzere yapıları gereği terasınızın içinin görülmesini tam anlamıyla imkânsız kılar.

Bunlar genellikle demir iskelet yapısı ile kullanıldığından dolayı dayanıklıdır. Ayrıca buzlu camlar isteğinize göre lamine, temperli olabilir. Bu nedenle dış etmenlere karşı üst düzey koruma almanız hatta ısı ve ses yalıtımı bile sağlamanız mümkündür.

Cam Kapatmalar

Camların kullanımı son yıllarda büyük bir hayli arttı. Bu kapsamda sadece camdan oluşan yapılar, global çapta büyük bir üne kavuşmakta. Bunun en büyük iki sebebi vardır; Birincisi maliyetinin düşük olması, ikincisi ise sade bir yapıya sahip olmasıdır. Böylece yaşam alanlarınızı daha enteresan göstermenizi sağlar. Üstelik bunlara ek olarak tasarım ve dekorasyonla muhteşem bir şekilde bütünlük sağlayabilir. Eğer daha kullanışlı yapılar arıyorsanız da bu sistemler yine ön plana çıkmaktadır.

Pergola Kapatmalar

Farklı tasarımlar her zaman insanların ilgisini çeker. Bu nedenle Dubleks Teras Dekorasyonu modelleri arasında daha farklı fikirler her zaman araştırılır. Her ne kadar klasik gibi görülse de pergola, bunlar arasındadır. Bunun temel sebebi yapı zenginliğidir.

Zira farklı modelleri desteklediğinden mütevellit, dilediğiniz şekilde yapılar meydana getirebilirsiniz. Hem modern hem de klasik anlayışla birleşmekte olup genellikle üstü açık tarzda bir modeldir ancak isterseniz kapatılabilmektedir.

Pergolalar genellikle “rattan” adı verilen bir malzeme kullanılarak üretilir. Bu doğal olduğu için sağlık problemleri de bulunmaz. Şayet daha doğal bir ortam oluşturmak niyetindeyseniz sizin için birebirdir. Bunlar çoğu zaman perde ile kapatılır. Dolayısıyla gizliliğinizi de korumanızı sağlar.

Yaşam alanlarınıza yeni bir renk katacak olan pergola kaplamalar, her renge uyum sağlayabilmektedir. Bu sebeple arzu ettiğiniz gibi modelleri elde etmeniz oldukça kolaydır.

Tropikal Kapatmalar

Botanik günümüzde birçok kişinin dikkatini çekmektedir. Eğer siz de terasınızda bitki yetiştirmeye sıcak bakıyor ve aileniz için doğal bir yaşam alanı oluşturmak istiyorsanız tropikal kapatmalar size muhteşem sonuç sunar. Bu fikrin temel maksadı bitkilerin yetişebilmesidir. Suyunu yeterli bile verseniz, bitkiler de güneş ışığına ihtiyaç duyan canlılardır. Bu sebeple güneş olmadığı takdirde kuruyacaktır. Buna dikkat ederek arzu ettiğiniz bitkiyi yetiştirebilir, böylece güzel ve büyüleyici sonuçlar elde edebilirsiniz.

Kış Bahçesi Kapatmaları

Dubleks yaşam alanlarınızda tercih edebileceğiniz pek çok seçenek vardır. Eğer her bir tarafını kapatırsanız bunlar kış aylarında da kullanılabilir. Öte yandan daha farklı veya kışın maksimum sonucu sunanı arıyorsanız kış bahçeleri size maksimum sonuç sunar.

Bu modellerin en güzel özellikleri, istediğiniz yapıda olabilmesidir. Temel amaçları kış aylarında kullanmak olduğu için ısı yalıtımını en iyi şekilde gerçekleştirir. Buna ilaveten kaliteli camlar kullanıldığı için ses yalıtımı da yapar. Bunu perdelerle de desteklerseniz gizliliğinizi üst düzeye çıkartabilirsiniz.

Teknolojik Kapatmalar

Dubleks bir terasa sahip olan insanlar arasında tamamen kapatıp kapatmamak her zaman bir soru işaretidir. Kısmen kapatmak bir çözüm gibi görülse de bir süre sonra rahatsızlık duymanıza neden olabilir. Üstelik kapattıktan sonra fikir değiştirenlerin sayısı da göz ardı edilemeyecek kadar fazladır.

Eğer sizde de bu düşünceler var ise her ne kadar bir çözüm yok gibi görülse de teknolojik çözümler bu konuda profesyonel çözümler sunar. Zira açılıp kapanabilme özelliğine sahip kapatmalar da vardır. Bu sistemler kolay bir şekilde çalışmaktadır. Dolayısıyla hem sistem üzerinden hem de uzaktan kumandayla çözüm getirmeniz olasıdır. Ayrıca bu modellerin bakımı da zor değildir. Eğer herhangi bir arıza olursa teknik desteği kolay ve hızlı bir şekilde almanız da mümkündür. Bu sistemin en büyük avantajlarından biri de teknik desteğin kalitesidir.

About iga

Check Also

Apartman Dairelerindeki Teraslar İçin Öneriler

Bu yazımızda, apartman dairesinde teras keyfini yaşamak isteyenlere önerilerde bulunuyoruz: Apartman Dairelerindeki Teraslar İçin Öneriler! …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.