Home / Teras Dekorasyonu / Kışlık Teras Dekorasyonu

Kışlık Teras Dekorasyonu

Sadece ilkbahar ve yaz mevsiminde değil, sonbahar mevsiminde ve hatta zaman zaman kış mevsiminde tercih edilen alanlardan biri olan teraslar, yepyeni dekorasyonlarıyla kullanılmayı bekliyorlar. Çoğunlukla bir koltuk ve masa dekorasyonu neticesinde kullanımı gerçekleşen bu alanlara, azıcık emek vererek doğanın iç açıcı ruhunu yansıtmanız mümkün. Böylelikle yılın yalnızca belirli döneminde kullanıma açılan bu alanlardan çok daha fazla yararlanabilirsiniz. Bu yazımızda, sonbaharda ve kışın da terasınızı kullanabilmenize olanak sağlayan Kışlık Teras Dekorasyonu önerileri sunuyoruz.

Havalar güneşli olsa da bu sıcakların bir de soğuğunun olduğunu unutmamak gerekir. Ne kadar cam, pencere kapatsak da hiçbir yöntem, bir balkon veya terastan alacağınız verimi sağlayamaz. Yaz mevsimi boyunca oldukça fazla kullanılan ve tüm tozları, kirleri içerisinde biriktiren bu alanlar, kış sezonuna girildiği zaman yenilenip canlı bir görüntü elde etmeyi beklerler. Bunu sağlamak da ancak farklı dekorasyon fikirleri vasıtası ile mümkün olacaktır. Terasınızda tabiatı ve yeşilin hareketli, huzur verici dingin yapısını yansıtmak isterseniz size önerdiğimiz bu dekorasyon fikirlerine mutlaka göz atın. Uygulayacağınız bu dekorasyon öneriler ile; terasınızda konforlu yaşam alanları ve günün stresini atacağınız mekanlar oluşturmanız mümkündür. İşte terasınızı serin havalara uygun olarak düzenleyebileceğiniz dekorasyon önerileri:

ÇİÇEK DEKORASYONU

Amacınız kışı en iyi şekilde yansıtmak ise; teras dekorasyonu için önceliğiniz elbette terasınızı çiçekler ile donatmak olacaktır. Çiçeklerin renkleri ve kokuları, bulundukları ortama canlılık katar ve sonbaharın etkisini her yere yansıtır. Tabi bu dekorasyonu yaparken, saksıların da birer dekoratif aksesuar olduğunu unutmamak gerekir. Kullanmadığınız kapları, farklı renklere boyayıp tasarımlar uygulayarak istediğiniz görünümü kazandırmanız mümkündür.

GÖLGELİK

Rahatsız eden gün ışınlarından korunmak isterseniz gölgelikten faydalanabilirsiniz. Bunu isterseniz bir ahşap gölgelik ile isterseniz kullanmadığınız bir örtü sayesinde yapabilirsiniz.  Bu sayede güneş ışınlarının yaydığı zararlı etkilerden de kurtulmuş olursunuz. Bunların yanı sıra çabuk uzayan bitkiler de doğal gölgelik oluşumunu sağlayabilir.

AHŞAP DEKORASYON

Eğer amacınız tabiatın tüm hissiyatını terasınıza yüklemek ise; ahşap tasarımlı mobilyalar en doğru kullanım tercihi olacaktır. Bu dekorasyon sayesinde ikonik bir bahçe görüntüsüne kavuşmanız mümkün olacaktır. Hem mobilyalarınızda hem de yer döşemelerinde ahşap dekorasyon ögelerinden yararlanabilirsiniz.

About iga

Check Also

Apartman Dairelerindeki Teraslar İçin Öneriler

Bu yazımızda, apartman dairesinde teras keyfini yaşamak isteyenlere önerilerde bulunuyoruz: Apartman Dairelerindeki Teraslar İçin Öneriler! …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.