Home / Teras Dekorasyonu / Şık Teras Dekorasyonu

Şık Teras Dekorasyonu

Balkon ve teraslar gün içerisinde hava almak için, bir fincan çay içerek kitap okumak için veya biraz sohbet ederek keyifli zaman geçirmek adına sıklıkla tercih edilen mekânlardan biridir. Sadece evlerin içinde değil teraslarda da farklı dekorasyon fikirleri uygulanarak hoş bir ortama kavuşulabilir. İşte, karşınızda: Şık Teras Dekorasyonu! Balkon ve terasların sadece küçük bir alandan ibaret olduğunu düşünmek hata olacaktır zira her mekân küçük dokunuşlar ile mucizevî bir şekilde değişebilir, göz alıcı bir havaya bürünebilir. Bunun için gereken tek şey bunu istemektir. İstenildiği takdirde küçük de olsa şık ve canlı bir balkon veya teras bölümüne sahip olunabilir.

Pembe, mavi ve yeşil ile capcanlı bir ortam veya soft renkler ile sade ve şık bir ortam elde etmek tamamen mekân sahibinin tercihine bağlıdır. Hangi model tercih edilir ise edilsin, farklı fikirler ile istenilen teras ve balkonlara kavuşulabilir.

Teras bölümünde sadece sandalye kullanılacak diye bir kaide yoktur. Konfora önem verenler uzanmak için uygun büyüklükte bir kanepe seçiminde bulunarak rahat bir ortam oluşturabilirler. Bunun yanı sıra küçük ahşap sehpalar ve üzerlerine eklenecek dekoratif nesneler ile çiçek çeşitleri de dekorasyonun tamamlayıcı unsurlarından olabilir.

Sandalyelerin veya bir kanepenin üzerine renk renk dekoratif yastıklar konabilir. Öte yandan akşam saatlerinde gün batımı ile harika bir uyum içinde yanacak renkli ve kokulu mumlar da güzel bir alternatif olarak değerlendirilebilir. Gece saatlerinde ise küçük spot lambalar kullanarak loş bir terasta kahve yudumlamanın keyfi çıkarılabilir.

Terasta yiyecekleri veya herhangi bir nesneyi üzerine koymak için tercih edilen sehpa modellerinden ahşap görünümlü olanlar estetik bir duruş sergilemektedir. Üstlerine koyulacak çiçeklerle kahverengi ve yeşilin uyumu ön plana çıkacaktır.

Fazla güneş alan bir balkon veya terasa sahip olanlar gündüz vakitlerinde de keyfini çıkarabilmek adına şemsiye, katlamalı tente gibi seçenekler üzerinde durabilir. Bu sayede günün her saatinde terası kullanmak mümkün olacaktır. Tabii ki bu tür ürünlerin dayanıklı olmasında yarar vardır. Zamanla yıpranmaması, güneş yüzünden renginin solmaması ve kolay temizlenmesi gibi özellikler; bir gölgeliğin kullanışlı olduğunun ispatı niteliğindedir.

Terasa uygun bitkiler tercih edilerek yeşilin tonları ile huzurlu bir mekân elde edilebilir. Ayrıca yerde bir halı kullanacak olanlar yıkaması kolay olan şık bir halıyı kullanabilir. Canlı tonları sevenler; içerisinde yeşil, turuncu gibi kontrast renkler barındıran eşyalar ve halılar tercih edebilirler.

Herkes hayalini kurduğu, günün yorgunluğunu atmak adına güzel bir terasta zaman geçirmek ister. Bunun için de bütçeyi zorlamadan farklı alternatifler üzerinde durmak suretiyle hem estetik hem de kullanışlı teraslara sahip olunabilir. El emeği ürünler ile dekorasyona küçük ilaveler yapılabileceği gibi, çiçek sevenler keyifli vakit geçirebilmek adına bakımı kolay bitkileri tercih edebilir. Küçük dekoratif mumlar, çiçekli masa örtüleri, ahşap sandalyeler ve masalar ile samimi bir köşe oluşturularak bireyler hem kendileri hem de misafirleri için göz alıcı bir terasa meydana getirebilirler.

About iga

Check Also

Apartman Dairelerindeki Teraslar İçin Öneriler

Bu yazımızda, apartman dairesinde teras keyfini yaşamak isteyenlere önerilerde bulunuyoruz: Apartman Dairelerindeki Teraslar İçin Öneriler! …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.