Home / Teras Dekorasyonu / Ucuz Teras Dekorasyonu

Ucuz Teras Dekorasyonu

Kendinize özgü, ilham verici ve düşük bütçeli bir dekorasyon mu yapmak istiyorsunuz? Yaz mevsimi bitmeden keyif çatabileceğiniz bir terasınız var ama nasıl düzenleyeceğinizi bilemiyor musunuz? Bunca masraf arasında bir de terasa harcama yapmayayım mı diyorsunuz? O zaman bu yazı sizin için: Ucuz Teras Dekorasyonu! Teras için kendin yap fikirleri uygulamak, hem ekonomik hem de şık olacaktır ve bir taşla iki kuş vuracaktır. Kendin yap fikirlerinde sınırı hayal gücünüz belirler. Bu nedenle aklınıza gelebilecek her şeyi dekorasyon ürünü olarak kullanabilirsiniz.

Küçük veya büyük fark etmez, tüm teras dekorasyonlarında ilk dikkat edilmesi gereken nokta, terasın çiçeklendirilmesidir. Bitkilerinizin ve çiçeklerinizin yerleşimi tamamen terasınızın şekline ve büyüklüğüne bağlıdır. Örneğin; çok geniş bir terasa sahipseniz ve bu kadar geniş bir alanla ne yapacağınızı bilemiyorsanız ilk yapmanız gereken, alanı daraltmak olmalıdır. Koskocaman ağaç fideleri ve büyük saksı çiçekleri ile bu alanı daha sempatik ve sıcak bir hale dönüştürebilirsiniz. Dikkat ettiyseniz kocaman binaların yüksek girişlerinde koca koca tropik bitkiler ve ağaçlar vardır. Bu bitkilerin amacı yüksek ve geniş alanlarda alanı daraltıp insanların kendini garip hissetmesine engel olmaktır. Çok büyük ve boş alanlar her zaman insanlara kendini garip hissettirmiştir ve hatta açık alan fobisine sahip insanlar bile mevcuttur. Bundan dolayı büyük bitkiler kullanılır. Örneğin; eski kovalarınızı, çamaşır sepetlerinizi, çocuklarınızın küçükken kullandığı yükseltileri boyayıp aksesuar malzemesi olarak kullanabilirsiniz. Arzu ederseniz yağlı boyayla veya artmış duvar boyalarıyla renklendirebilirsiniz. Sonra içini kaliteli topraklar ve gübreyle doldurup istediğiniz ağacı dikebilirsiniz. Büyüdüklerinde gölgesinde serinleyebileceğiniz, emeklerinizin karşılığın alabileceğiniz şirin bir bahçe elde etmiş olursunuz.

Evde dekorasyon malzemeleri hazırlamak bazıları için ne kadar zorsa bazıları için de bir o kadar eğlenceli ve pratik bir uğraştır. Bütün gününü bu tarz işlerle geçirebilen ve bundan keyif alan insanlar için mükemmel bir fikrimiz daha var; eski mobilyalarınızı değerlendirmek. Eski masalarınızı, ahşap dolaplarınızı; yani düz zeminli, eski ve kullanılmayan bütün mobilyalarınızı değerlendirebilirsiniz. Bu mobilyaları evde kendiniz kesebilir veya bir marangoza götürüp ince çıtalar haline getirmelerini isteyebilirsiniz. Etrafını elinize kıymık batmayacak şekilde düzeltip güvenliğinizi sağlamayı da unutmayın. Önce zımparalayın, sonra boyayın ve daha şık olması için en sonunda da cilalayın. Bu küçük çıtaları, terasınızda duvar örmek için kullanabilirsiniz.

Daha fazla teras dekorasyonu önerisi için sitemizdeki diğer yazılara göz atmayı unutmayın.

About iga

Check Also

Apartman Dairelerindeki Teraslar İçin Öneriler

Bu yazımızda, apartman dairesinde teras keyfini yaşamak isteyenlere önerilerde bulunuyoruz: Apartman Dairelerindeki Teraslar İçin Öneriler! …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.