Home / Teras Dekorasyonu / Teras Dekorasyonu Nasıl Yapılır

Teras Dekorasyonu Nasıl Yapılır

Teras dekorasyonu, dış mekan dekorasyonu yaptırmak isteyen kişilerin ilgi odağı olan konulardan biridir. Teras dekorasyonu yaparak çok kolay bir şekilde, çok şık ve keyif alarak zaman geçirebileceğiniz yaşam alanları oluşturabilirsiniz. Verilen fikirler ve öneriler doğrultusunda siz de şık bir teras dekorasyonu gerçekleştirebilirsiniz.

Teras Dekorasyonu Çeşitleri

Terasların dekore edilmesinde, günümüzde birçok farklı tarzda fikir uygulanabilmektedir. Bu fikirler sayesinde teraslarda yapılan bu düzenlemeler ile oldukça rahat ve estetik teraslar kolaylıkla elde edilebilmektedir. Teras dekorasyonu çeşitlerini şu şekilde sıralamak mümkündür;

  • Kapalı Teras Dekorasyonu
  • Çatı Katı Teras Dekorasyonu
  • Apartman Terası Dekorasyonu

Kapalı Teras Dekorasyonu

Teras dekorasyonlarında en çok tercih edilen dekorasyon türlerinden birisi de kapalı teras dekorasyonudur. Kapalı teras dekorasyonu sayesinde terasınızı her mevsim rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kapalı teras dekorasyonunda, terasların üst kısımları genellikle cam panel, ahşap lambri veya tente kullanılarak kapatılmaktadır.

Kapalı teras dekorasyonu, üstü tam kapalı olarak veya yarım kapalı olarak yapılabilmektedir. Bu şekilde yapılan teras dekorasyonlarında ise divan şeklinde olan oturma grupları, kilimler ve minderler kullanılabilmektedir. Aynı zamanda teras duvarlarında raf sistemlerinin kullanılması, dekorasyona çok güzel bir görünüm vermektedir.

Çatı Katı Teras Dekorasyonu

Çatı katı teras dekorasyonu sayesinde çatı katları çok kullanışlı bir hale gelebilmektedir. Çatı katı teras dekorasyonlarında modern, klasik ve bohem dekorasyon tarzları daha çok kullanılmaktadır. Çatı katı dekorasyonlarında dikkat edilmesi gereken en önemli husus ise tercih edilen dekorasyon stilinin evin diğer kısımları ile uyum içinde olması gerektiğidir.  Çatı katı teras dekorasyonlarında modern olan oturma grupları ise en çok tercih edilen ürünler olmaktadır. Bu dekorasyonu tamamlamak için ise çiçekli olan saksılar ve renkli minderler yerleştirebilirsiniz.

Apartman Terası Dekorasyonu

Apartman terasları genellikle herkesin ortak kullanım alanları olduğu için bu alanların dekorasyonun sırasında ortak bir fikir alışverişi yapılması gerekmektedir. Apartman terası dekorasyonlarının, kullanılacak terasın büyüklüğüne uygun olacak şekilde yapılması gerekmektedir. Buna bağlı olarak büyük alana sahip olan apartman terasları, birden fazla dekorasyon stilinin birbirleri ile uyumlu olacak şekilde yapılabilmesi mümkündür.

About iga

Check Also

Apartman Dairelerindeki Teraslar İçin Öneriler

Bu yazımızda, apartman dairesinde teras keyfini yaşamak isteyenlere önerilerde bulunuyoruz: Apartman Dairelerindeki Teraslar İçin Öneriler! …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.