Home / Teras Dekorasyonu / Teras İçin Dekorasyon Fikirleri

Teras İçin Dekorasyon Fikirleri

Güzel yaz havaları henüz bitmiş değil. Yani hala balkonumuzda ya da terasımızda zaman geçirme şansımız var. Teraslar, yazın vakit geçirilebilecek ideal alanlardandır. Öyleyse teras için dekorasyon fikirleriyle terasınızı güzelleştirebilirsiniz. Terasların bir yaşam alanına dönüşmesi ile beraber evde daha keyifli zamanlar geçirmek mümkündür.

Teras dekorasyonu yaparken kişilerin ilk olarak nasıl bir stil istediği önemlidir. Terasta şıklığın mı yoksa spor görüntünün mü ön plana çıkacağının karar verilmesi önem arz etmektedir. Eğer dekorasyon yapılmadan önce stile karar verilmez ise karışıklıklar oluşacaktır. Alan içerisinde pek çok farklı tarza ait eşya bulunacaktır ve istenmeyen görüntüler meydana gelecektir.

Terasınızı Çiçeklendirin

Bahar ve yaz aylarında keyifli vakit geçireceğiniz terasınızı çiçeklendirin. Böylelikle terasa bahçe havası verebilir ve doğal bir ortam meydana getirebilirsiniz. Eğer arzu ederseniz yerlerde sahte çimleri tercih edebilir ve yemyeşil bir alan elde edebilirsiniz. Çiçeklendirirken farklı renkleri tercih etmekten korkmayın. Farklı renklerde onlarca çiçeği yan yana koyabilir ve terasınızı çiçek bahçesine dönüştürebilirsiniz.

Gölgelik Kullanın

Terasınızda oturmak için rahat bir alan oluşturmak zorundasınız. Bu sebeple sandalye olsa bile rahat koltuklar da tercih ederek oturma alanlarını çoğaltabilirsiniz. Gölgelik ise oturma alanlarının vazgeçilmez detaylarından birisi olarak öne çıkmaktadır. Güneşin altında oturup zaman geçirmek kişileri bunaltacaktır ve gölge olan saatlerin beklenmesine neden olacaktır lakin terasta gölgelik kullanabilir ve günün her saatinde oturmaya imkan tanıyabilirsiniz.

Gölgelik kullanın ve günün her saatinde terasta zaman geçirme şansınız olsun. Bu sayede hava ne kadar sıcak olursa olsun gölge altında serin serin oturma fırsatı bulabilirsiniz. Az maliyet ile beraber ahşap malzemeden kolaylıkla gölgelikler yaptırabilirsiniz. Terasınıza uygun boyutlarda gölgelik bulmak epey kolay olacaktır.

Tezgah Koyun

Terasa tezgah yerleştirebilir ve minik bir mutfak alanı oluşturabilirsiniz. Böylece misafirlerinize kolaylıkla bir şeyler ikram edebilirsiniz. Eğer terasınızda kapalı bir alan var ise mini buzdolabı yerleştirebilir ve içecek dolabı oluşturabilirsiniz. Bu yöntem ile zahmete girmeden misafirlerinizi ağırlayabilir ve soğuk bir şeyler ikram edebilirsiniz fakat bu alanın, üstü kapalı bir alan olmasına dikkat etmeniz gereklidir.

About iga

Check Also

Apartman Dairelerindeki Teraslar İçin Öneriler

Bu yazımızda, apartman dairesinde teras keyfini yaşamak isteyenlere önerilerde bulunuyoruz: Apartman Dairelerindeki Teraslar İçin Öneriler! …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.