Home / Teras Dekorasyonu / Teras Kapatma Önerileri

Teras Kapatma Önerileri

İnsanlar, şehir hayatının daha fazla yer edinmesi ile beraber yeşilliklerden oldukça uzak kalmışlardır. Bu sebeple şehirlerdeki evlerde balkon veya teras ihtiyacı hasıl olmuştur. Teraslı evlerde yaşayan insanlar, pek çok farklı alternatifle beraber bu alanlarını değerlendirmek isterler. Bu sebeple teraslarını yenilemek isteyen insanlar için yazımızın içerisinde teras kapatma önerileri hakkında bazı bilgiler vereceğiz.

Yaz ve bahar mevsimi teraslar için ideal zamanlardır ama şehir hayatından biraz olsun uzaklaşmak ve rahat bir şekilde hava almak isteyenler kış mevsiminde de teraslarını değerlendirmek isterler. Bunun için teraslarını kapatmak ve her mevsim için kullanışlı hale getirmek epey mantıklıdır. Kapalı teraslar, yazın güneşli havalarda da epey kullanışlı olacaktır. Sizi yakıcı güneşten koruyacak ve konforlu bir keyif alanı sunacaktır.

Modern Tavan Tasarımı

Modern tavan tasarımı, terasını kapatmak isteyen insanlar tarafından oldukça ilgi çekici bir yöntem olarak görülüyor. Bu yöntem oldukça akıcı bir yapıya sahip ve genellikle gri renk tonları ile tavanlarda yer alıyor. Aynı renk tonları zeminde de kullanılarak uyumlu bir teras elde ediliyor.

Ayrıntılara yer verilmeyen alternatif modellerde ise insanlar, daha çok şıklığı ön planda tutuyorlar. Tavanın, çevresindeki ayaklarla yere inmesi ve camekan olarak kapanması sayesinde yağmurlu ve soğuk havalarda da sıcak teras keyfi yapmak mümkün oluyor.

Ahşap Tasarım

Her zaman doğallıktan yana olanlar ise ahşap görünümlü teras kapatma alternatifini epey çekici buluyorlar. Özellikle küçük teraslarda sıcak ve samimi bir atmosfer oluşturmaya yardımcı oluyor.

Ahşap, yağmur ve kar gibi doğa olaylarında zarar görebileceği için üzerine başka maddeler kullanılarak tasarım uygulanıyor. Dış kısmındaysa insanlar, arzu ederlerse ahşap rengine uygun örtüler kullanabiliyor ve teraslarını kullanmaya devam edebiliyorlar.

Cam Teras Tasarımı

Tam olarak mükemmeli arayan insanlar için cam teras dekorasyonu ideal bir alternatif olarak yer alıyor. Bu tasarımla beraber gökyüzü artık kişiye daha yakın oluyor. Kapalı bir terasım olsun fakat gökyüzünden de mahrum kalmayayım, diyen insanlar; tavanlarında cam tasarım düşünebilirler. Yağan yağmur sırasında manzarayı izlemek, bu teras ile beraber kesinlikle daha keyifli bir hale gelecektir.

About iga

Check Also

Apartman Dairelerindeki Teraslar İçin Öneriler

Bu yazımızda, apartman dairesinde teras keyfini yaşamak isteyenlere önerilerde bulunuyoruz: Apartman Dairelerindeki Teraslar İçin Öneriler! …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.