Home / Teras Dekorasyonu / Teras Kapatma Alternatifleri

Teras Kapatma Alternatifleri

İnsanlar, şehir hayatının daha fazla yer edinmesi ile birlikte yeşilliklerden oldukça uzak kalmışlardır. Bu sebeple şehirlerdeki evlerde balkon veya teras ihtiyacı doğmuştur. Teraslı evlerde yaşayan insanlar pek çok farklı alternatifle birlikte bu alanlarını değerlendirmek isterler. Bu sebeple teraslarını yenilemek isteyen insanlar için bu yazımızda, içerisinde teras kapatma alternatifleri hakkında bazı önerilerde bulunacağız.

Yaz ve bahar mevsimleri, teraslar için ideal zamanlardır ama şehir hayatından biraz olsun uzaklaşmak ve rahat bir şekilde hava almak isteyenler kış mevsiminde de teraslarını değerlendirmek isterler. Bunun için teraslarını kapatmak ve her mevsim için kullanışlı hale getirmek epey mantıklıdır. Kapalı teraslar, yazın güneşli havalarda da oldukça işlevsel olacaktır. Yakıcı güneşten koruyacak ve konforlu bir keyif alanı imkanı tanıyacaktır.

Modern Tavan Tasarımı

Modern tavan tasarımı, terasını kapatmak isteyen kişiler tarafından epey ilgi çekici bir yöntem olarak görülüyor. Bu yöntem oldukça akıcı bir yapıya sahip ve genellikle gri renk tonlarıyla tavanlarda yerini alıyor. Aynı renk tonları zeminde de kullanılarak uyumlu bir teras elde ediliyor.

Ayrıntılara yer verilmeyen modern tavan tasarımında insanlar, daha çok şıklığı ön planda tutuyorlar. Tavan, çevresindeki ayaklarla birlikte yere iniyor ve camekan olarak kaplanıyor. Bu sayede yağmurlu ve soğuk havalarda sıcak teras keyfi yapma imkanına sahip olunuyor.

Ahşap Tasarım

Her zaman doğallıktan yana olanlar ise ahşap görünümlü teras kapama alternatifini epey ilgi çekici buluyorlar. Özellikle küçük teraslarda sıcak ve samimi bir atmosfer oluşturmaya yardımcı oluyor.

Ahşap, yağmur ve kar gibi doğa olaylarında zarar görebileceği için üzerine başka maddelerle beraber tasarım uygulanıyor. Dış kısmında ise insanlar, arzu ederlerse ahşap rengine uygun örtüler kullanabiliyor ve teraslarını kullanmaya devam edebiliyorlar.

Cam Teras Tasarımı

Tam olarak mükemmeli arayan insanlar için cam teras tasarımı ideal bir alternatif olarak yer alıyor. Bu tasarım ile beraber gökyüzü artık dekorasyonu yapan kişiye daha yakın oluyor. Kapalı bir terasım olsun fakat gökyüzünden de mahrum kalmayayım istiyorsanız tavanlarınızda cam tasarım düşünebilirsiniz. Yağan yağmur esnasında manzarayı izlemek, bu teras ile beraber kesinlikle daha keyifli bir hale gelecektir.

About iga

Check Also

Apartman Dairelerindeki Teraslar İçin Öneriler

Bu yazımızda, apartman dairesinde teras keyfini yaşamak isteyenlere önerilerde bulunuyoruz: Apartman Dairelerindeki Teraslar İçin Öneriler! …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.