Home / Teras Dekorasyonu / Düşük Maliyetli Teras Dekorasyonu

Düşük Maliyetli Teras Dekorasyonu

Teras dekorasyonu yaparken küçük ya da büyük bir terasa sahip olmanız çok önemli bir faktördür ancak bu terasınızın büyüklüğünün sizi sınırlandırmasına izin vermeyin! Bu yazımızda; ister klasik olsun ister modern, düşük maliyetli teras dekorasyonu gerçekleştirebilmeniz için bazı ipuçları sunacağız.

Çiçeklerden Bol Bol Yararlanın

Teras dekorasyonu yaparken çiçeklerden mutlaka yararlanmalısınız. Bunun nedeni, açık havada yapay süslemeler yerine doğal bir güzellik olan rengarenk çiçekleri kullanmanın daha sağlıklı olmasıdır. Çiçekleri kullanırken onların saksılarını da bir dekorasyon ögesi olarak kullanabilmeniz mümkündür. Arzu ederseniz terasınıza uygun saksılar yapabilirsiniz. Bunun için meyve kasaları ve paletten saksı yapabilir, onları istediğiniz herhangi bir renge boyayabilirsiniz. Bu çalışmalar sizi fazla maliyetten kurtarırken, aynı zamanda yaratıcılığınızı ortaya çıkarıp kendi stilinizi ortaya koymanızı sağlayacaktır.

Güneş Işınlarından Korunmak İçin Gölgelik Kullanın

Terasınızda gölgeli alanlar oluşturmak için birden fazla seçeneğe sahipsiniz. İsterseniz ahşaptan bir gölgelik yapabilirsiniz çünkü ahşap, güneşi en fazla tutan malzemelerdendir. Yaptığınız gölgeliğin kenarlarını tül ile kaplayarak güneş ışınlarının dik vurduğu vakitlerde güneşin zararlı ışınlarından kurtulabilirsiniz. Gölgeli bir alan oluşturmak için daha kolay bir yol ise kumaş ile kaplamaktır. Gölgeli olmasını istediğiniz alanın ölçülerini alıp bu ölçülere uygun beyaz renkli, kalın bir kumaş ile üstünü örtebilirsiniz. Bunların dışında çabuk uzayan bitkileri sık aralıklar ile dikerek doğal bir gölgelik meydana getirebilirsiniz. Bunu yapmak için bitkileri dikeceğiniz zamanı iyi ayarlamalı ve bakımlarını aksatmamalısınız.

About iga

Check Also

Apartman Dairelerindeki Teraslar İçin Öneriler

Bu yazımızda, apartman dairesinde teras keyfini yaşamak isteyenlere önerilerde bulunuyoruz: Apartman Dairelerindeki Teraslar İçin Öneriler! …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.