Home / Teras Dekorasyonu / Apartman Dairelerindeki Teraslar İçin Öneriler

Apartman Dairelerindeki Teraslar İçin Öneriler

Bu yazımızda, apartman dairesinde teras keyfini yaşamak isteyenlere önerilerde bulunuyoruz: Apartman Dairelerindeki Teraslar İçin Öneriler!

Keyifli Bir Çay Saati İçin

Eşya kalabalığından hoşlanmıyorsanız ve mutlu olmanız için manzaraya karşı bir bardak çay yetiyorsa minimal bir dekorasyonu country stille buluşturan bu muhteşem teras sizin için iyi bir örnek teşkil edebilir. Küçük bir masa, şık iskemleler, doğal ahşap zemin ve acil durumlarda kullanmak üzere, serin bir öğleden sonra uykusu için harika bir hamak. Hayattan daha fazlasını bekliyor olabilirsiniz fakat şimdilik bu keyfi yaşamanıza engel değil.

Her Mevsim Teras Keyfi

Teras keyfinden hoşlanıyor ama mevsimsel olarak çok kısa sürdüğünü düşünüyorsanız size dört mevsim teras keyfi yaşatacak bir önerimiz var. Son zamanlarda giderek yaygınlaşan ve geçmişin tuğla, çimento, kaba saba pencereler gibi unsurlar içeren balkon kapama yöntemlerini tarihe gömen yeni nesil teras kapama çözümleri, dört mevsim terasının tadını çıkarmak isteyenler için mükemmel seçenekler sunuyor. Özellikle güney cepheli ve bol güneş alan bir terasa sahipseniz uygun maliyetli ve kolay uygulanır cam teras kapama sistemleriyle güzel havanın tadını yılın istediğiniz zamanında çıkarabilir, evinizin konforunda açık hava keyfini dilediğiniz an yaşayabilirsiniz.

Ahşap Zeminlere Alternatif Ahşap Görünümlü Zeminler

Ahşabın her yönüyle ne kadar muazzam bir malzeme olduğunu, dokunduğu her şeye sihirli bir değnek gibi karakterini verdiğini söylemeye bile gerek yok diye düşünüyoruz. Üstelik bu harika malzeme hayatımızın her alanında, evimizin her yerinde kullanılabilecek kadar esnek ve dayanıklı olmasıyla öne çıkıyor. Buna karşın ahşap kullanımı maalesef her zaman en pratik çözüm olmayabiliyor. Örnek vermek gerekirse; birçok kişi ıslak zeminlerde ahşap yerine ahşap desenli fayansları tercih ediyor. Teras ve balkon gibi, özellikle yaz mevsiminde sıklıkla yıkanması gereken bir alanda da ahşap döşemeler yerine ahşap görünümlü zemin kaplaması oldukça iyi bir seçenek. Böylece hem ahşap görünümünden vazgeçmemiş hem de temizliği çok pratik bir zemin elde etme imkanına sahip olmuş olacaksınız.

Teraslarda Bahçe Mobilyaları

Açık havada kullanıma uygun her türden mobilyaya genel bir başlık olarak bahçe mobilyaları tercih ediliyor. Oysa bu mobilyaları kullanmak için illa bir bahçeniz olması gerekmediği gibi, bahçeniz olsa bile bahçe mobilyanızı orada kullanmak yerine terasınızda ve hatta iç mekanlarda kullanmak da tamamen sizin tercihinize kalmış bir durumdur. Bahçe mobilyalarının teraslara çok yakıştığı ise su götürmez bir gerçek. Hem ev rahatlığını devam ettiren bir rahatlık sağlayan hem de dış mekan koşullarına uygun olduğu için temizliği ya da sağlamlığı konularında kaygı duymanızı gerektirmeyen bahçe mobilyaları, terasınızı dekore ederken kullanacağınız en temel ürünler olmayı hak ediyorlar.

Alternatif Gölgeleme Çözümleri

Teraslarda en büyük problemlerin başında sağlıklı bir gölge alan elde etmek gelir. Bugünlerde çoğumuz için uzak bir anı gibi görünüyor olsa da yazın en sıcak günlerinde hem rüzgar alan hem de gölge olan bir açık alan bulmak hayati önem taşır. Terasınızın üstünü kaplamak için sayısız farklı malzeme kullanabilirsiniz. Plastik brandalar ucuz ve kolay uygulanabilir olsalar da ne kadar sağlıklı oldukları ve ömürleri tartışma konusu. Ahşap pergola üzeri çatı gibi bir çözüm işe yarayabilir fakat maliyetli ve zahmetli olacağına kesin gözüyle bakabilirsiniz. Bunlara alternatif olarak hem ucuz hem şık hem de doğal bir çözüm olan hasır kaplamaya şans tanıyabilirsiniz.

Evinizin Doğal Uzantısı Olarak Teras

Teraslar esas olarak evinizin içinde bir dış mekan alanı sağlama işlevi taşırlar ve doğaları gereği açık alanlardır fakat daha önce de belirttiğimiz üzere, terasınız için kapalı ya da yarı kapalı mimari uygulamalardan faydalanarak bütün mevsimlerde kesintisiz devam eden bir teras kullanımı şansına sahip olabilirsiniz. Böyle bir durumda bile terasın yine de kapatılmış bir açık alan olduğunu düşünürüz çoğu zaman fakat bu terasta bunun tam tersi bir uygulama var. Terası evin doğal bir uzantısı, bir iç mekan olarak kurgulayan bu dekorasyon modeli, aynı zamanda gerektiğinde açılabilir olmasıyla da ezber bozan bir yapıya sahip. Hem salonunu genişletmek hem de teras keyfinden taviz vermek istemeyenler için harika bir örnek teşkil edebilir.

Şık ve Pratik Bir Gölgeleme Alternatifi

Terasınızın üzerini kapamak için çok çeşitli uygulamalar mevcuttur. Şık bir iskelet üzerinde açılır kapanır bir mekanizma ile oturan kumaş kaplama, hem pratikliği hem de görsel cazibesiyle teras kapama çözümleri arasında dikkat çeken bir yere sahip. Her ne kadar hasır kaplama gibi uygulamalara kıyasla maliyeti daha yüksek olsa da kolaylıkla açılır kapanır olduğundan dolayı pratik bir alternatif olduğu yadsınamaz bir gerçek.

About iga

Check Also

Terasta Kullanabileceğiniz Ürünler

Bu yazımız, dekorasyon için nelerden faydalanabileceğini düşünenler için: Terasta Kullanabileceğiniz Ürünler! TERAS ŞEMSİYESİ Teraslarda bulunması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.