Home / Teras Dekorasyonu / Düşük Bütçeli Teras Dekorasyonu

Düşük Bütçeli Teras Dekorasyonu

Tarzınıza uygun, maliyeti düşük tasarımlar gerçekleştirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz: Düşük Bütçeli Teras Dekorasyonu! Yaz mevsimi geçti ancak yine de terasınızı şimdiden hazırlayıp yaz geldiğinde keyfini çıkarabilirsiniz. Kocaman bir terasa sahipsiniz, her gelen terasınıza imrenerek bakıyorum fakat sizin ne yapacağınıza dair bir fikre ihtiyacınız var. Öyleyse hiç merak etmeyin! Bu yazıda size vereceğimiz bazı tavsiyeler ve kendin yap fikirleri sayesinde, mümkün olan en düşük bütçeyle kendi stilinizi oluşturabilirsiniz.

Evde Uygulanabilecek Dekorasyon Fikirleri ile Düşük Bütçeli Teras Dekorasyonu

Küçük veya büyük fark etmez, tüm teras dekorasyonlarında ilk dikkat edilmesi gereken nokta bitkilendirme işlemidir. Bitki ve çiçeklerinizin yerleşimi tamamen terasınızın yapısıyla alakalı bir durumdur. Yani çok geniş bir terasınız varsa ve bu kadar geniş bir alanla ne yapacağınızı bilemiyorsanız ilk yapmanız gereken bu alanı daraltmak olmalıdır. Kocaman ağaç fideleri ve büyük saksı çiçekleri ile bu alanı daha sevimli ve sıcak bir hale getirmeniz mümkündür. Kocaman binaların yüksek girişlerinde, dikkat ederseniz büyük büyük tropik bitkiler ve ağaçlar mevcuttur. Bu bitkilerin yerleştirilme amacı yüksek ve geniş alanlarda insanların kendini garip hissetmesini engellemektir. Çok büyük ve boş alanlar, her zaman insanlara kendini tuhaf hissettirir. Bunun için terasınızda büyük bitkilere yer vermelisiniz. Eski kovalarınızı, çamaşır sepetlerinizi, çocuklarınızın küçükken kullandığı yükseltileri boyayıp değerlendirebilirsiniz. Dilerseniz yağlı boya ile isterseniz artmış duvar boyaları ile renklendirin. Sonra içini kaliteli toprak ve gübreyle doldurup dilediğiniz ağacı dikin. Böylece büyüdüklerinde gölgesinde serinleyebileceğiniz mini bir bahçe hazırlamış olursunuz.

Eski Mobilyalarınızı Değerlendirin

Evde dekorasyon malzemeleri hazırlamak bazıları için ne kadar zorsa bazıları için de bir o kadar eğlenceli bir uğraş olabilmektedir. Bütün gününü bu tarz işler ile geçirebilen bundan da keyif alanlar için harika bir fikrimiz var, eski mobilyalarınızı değerlendirin. Eski masalarınızı, ahşap dolaplarınızı yani düz zeminli bütün mobilyalarınızı kendin yap fikirlerini kullanarak değerlendirebilirsiniz. Bu mobilyaları evde kendiniz kesin veya bir marangoza götürüp ince çıtalar haline getirin. Etrafını elinize kıymık batmayacak şekilde özenle düzeltin. Sonrasında zımparalayın, boyayın ve daha şık olması için cilalayın. Bu çıtaları terasınızda duvar örmek amacıyla kullanabilirsiniz.

About iga

Check Also

Terasta Kullanabileceğiniz Ürünler

Bu yazımız, dekorasyon için nelerden faydalanabileceğini düşünenler için: Terasta Kullanabileceğiniz Ürünler! TERAS ŞEMSİYESİ Teraslarda bulunması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.