Home / Teras Dekorasyonu / Modern Teras Dekorasyonu

Modern Teras Dekorasyonu

Açık havada vakit geçirmek için en güzel alanlar bahçeler ve teraslardır. Teras ve bahçe söz konusu olunca aklımıza hep uzun, sıcak yaz geceleri gelir ama yurt dışında, özellikle soğuk kuzey ülkelerinde kapalı olmayan normal teras ve bahçelerin, kış aylarında da sıklıkla kullanıldığını görüyoruz. Tam bu nedenle de tüm bu açık alanlar yazlık ve kışlık olarak iki farklı şekilde tasarlanıyor. Bazı dekorasyonlar, hem kışa hem de yaza uygun olarak gerçekleştirilebiliyor. Modern teras dekorasyonu modellerine baktığımızda yazlık ve kışlık kullanıma uygun modellerin giderek yaygınlaştıklarını görmek mümkündür. Bu teras ve balkonlarda şömine tarzı yapılar yaygın olarak kullanılıyor. Bu yapılar planlanırken yaz aylarında barbekü yapmak için, kış aylarında da soğuktan korunmak yani ısınmak için kullanılabilir olmasına özen gösteriliyor. Modern teras dekorasyonlarında mobilyalar da söz konusu her mevsim kullanım özelliklerine göre seçiliyor.

Modern Teras Dekorasyonu İçin Dekorasyon Ürünleri

İster kocaman, ister küçücük olsun fark etmez, teras dekorasyonunda öncelik çiçeklere ve bitkilere ayrılır. Küçük teraslar için yer kaplamayan dikey bahçelendirme modellerini uygulayabilirsiniz. Dikey bahçelendirme sistemlerinde dilerseniz yapraksız renkli çiçekleri, isterseniz uzun yapraklı tüm katmanları kaplayan bitkileri tercih edebilirsiniz. Ayrıca burada uzun ve dar saksıları ipler ile birbirine bağlayarak kat kat bahçelendirme sistemini kendiniz uygulayabilirsiniz. Bu tarz saksıların alt taraflarının kapalı olması, su sızdırmıyor olması önem arz etmektedir. Normal saksılarda, saksının altında su kanallarını oluşturması için delikler yer alır. Dikey sistem oluşturmada bu modeldeki saksıları kullanmamak gerekir.

Modern teras dekorasyonlarında sıklıkla kullanılan bir diğer dekorasyon ürünü mumlardır. Teras ve balkon aydınlatmalarında, özellikle de gece aydınlatmalarında mumlar, yumuşak ve derin bir ışık sunar. Bu tarz ışıklar, dekorasyon nasıl olursa olsun ortamda yumuşak bir hava oluşturur. Rüzgarlı alanlar için cam fanuslarda yakılabilen, eski kandilleri andıran sönmez mumlar da mevcuttur. Bu büyük mumları mümkün olduğunca birbirine yakın yerleştirerek etkisini artırabilirsiniz. Mum deyip geçmeyin, bir arada kullanılan bir kaçının ne derece başarılı bir aydınlatma etkisine sahip olduğunu gördüğünüzde çok şaşıracaksınız.

About iga

Check Also

Terasta Kullanabileceğiniz Ürünler

Bu yazımız, dekorasyon için nelerden faydalanabileceğini düşünenler için: Terasta Kullanabileceğiniz Ürünler! TERAS ŞEMSİYESİ Teraslarda bulunması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.