Home / Teras Dekorasyonu / En Güzel Teras Dekorasyonu

En Güzel Teras Dekorasyonu

Kış mevsiminin soğuk günlerinin yerini bahar aylarının ılık rüzgarlarına bıraktığı, ardından da yaz mevsiminin kavurucu sıcaklarının geldiği günlerde, evin en sevilen kısımlarıdır teraslar ve balkonlar. Teraslar da balkonlar da hem yaza hem kışa göre ayarlanabilen alanlardır. Bu nedenle teras dekorasyonunuzu kışın da uygulamanız mümkündür.

Bu yazımızda, her an uygulayabileceğiniz, yazın keyifli vakit geçirmenizi sağlayacak en güzel teras dekorasyonu fikirlerinden bahsedeceğiz. Ayrıca teras mobilyaları ve bu mobilyaların özelliklerine de değineceğiz. Yaz mevsimi için rahatlıkla uygulayabileceğiniz bu fikirleri isterseniz kış teraslarına ve balkonlarına da uyarlayabilirsiniz. Teras dekorasyonu yaparken hazır mobilyaları kullanabileceğiniz fikirlerin yanı sıra, kendi eşyalarını kendisi yapmayı sevenlere evdeki malzemeleri kullanarak yapabileceğiniz dekoratif malzemeler hakkında da bilgi veriyor olacağız. Teras veya balkon dekorasyonu yaparken ilk olarak temaya karar vermeniz gerekir. Yani tüller, mumlar ve tütsülerle bezenmiş bohem bir uzak doğu stilinde teras mı istiyorsunuz, yoksa tamamen çiçekler içerisinde kalmış ortasında minik süs havuzları bulunan yağmurlu iklim konseptinde doğal bahçe mi? Yoksa tüm bunların dışında tamamen kendine has, evdeki malzemeler değerlendirilerek hazırlanmış eski meyve kasalarından çiçekliklerin yapıldığı, araba lastiklerinin koltuklara dönüştürüldüğü, boş pet şişelerden saksıların yapıldığı bir tarz mı isterseniz? Bu temel kararı verdikten sonra uygulama kısmına geçmek en basiti.

Yeni teras dekorasyonu modelleri ve trendleri

Teras dekorasyonu modelleri de modanın tüm diğer dalları gibi zaman içerisinde değişiklikler gösterir. Yani kullanılan eşyalar ve bu eşyaların renklerinin yanı sıra stiller de farklılık göstermektedir. Bu sene retro tarz ve retro renkler moda iken gelecek yıl retro modası tamamen ortadan kalkabilir. Geçtiğimiz bir kaç yılda vintage mobilyalar, vintage dekorasyonlar inanılmaz modaydı. Şimdi ise neredeyse bu modanın adı bile geçmiyor. Kiremit rengi ve tarçın rengi kumaşlar tüm kıyafetlerin, tüm mobilyaların hatta perdelerin bile baş tacı rengiydi bir zamanlar. Canlı renklerin baharı müjdeleyen çığlıkları arasında bu pastel renkler çoktan kayboldu bile.

About iga

Check Also

Terasta Kullanabileceğiniz Ürünler

Bu yazımız, dekorasyon için nelerden faydalanabileceğini düşünenler için: Terasta Kullanabileceğiniz Ürünler! TERAS ŞEMSİYESİ Teraslarda bulunması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.